Sprawozdanie z II Memoriału koszykówki – tkkf

W dniu 24.11.2019 r. w hali sportowej SWFIS Politechniki Warszawskiej zlokalizowanej przy ul. Watyńskiego 12A w Warszawie, odbył się Mazowiecki Memoriał Koszykówki im. Leszka Arenta i Bohdana Przywarskiego. Do memoriału zgłosiły się cztery zespoły:

• TKKF „Politechnika”,
  • Bemowo,
  • AZS Politechnika Warszawska,
  • PWC.

przebieg zawodów:

1. W pierwszym meczu półfinałowym AZS Politechnika Warszawska pokonała PWC 56:47 (31:30). Punkty dla zwycięzców:
    Fedorowicz Michał 14pkt,
    Majkusiak Ignacy 14pkt.
    Da PWC:
    Szymczak Kacper 25pkt,
    Trynka Jarosław 10pkt;
  2. W drugim pófinale TKKF Politechnika przegrało z zespołem Bemowa 40:50 (19:20).
    Punkty dla zwycięzców:
    Michnowski Jakub 24pkt,
    Hobot Karol 15pkt,
    Grzelak Artur 6pkt,
    Dla TKKF:
    Czarnecki Michał 13pkt,
    Trzpil Mirosław 11pkt,
    Wejkum Albert 8pkt;
  3. W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły przegrane z półfinałów. PWC pokonał TKKF Politechnika 62:49 (27:19).
    Dla zwycięzców punkty uzyskali:
    Szymczak Kacper 21pkt,
    Trynka Jarosław 16pkt,
    Dąbek Szymon 14pkt.
    Dla pokonanych:
    Trzpil Mirosław 16pkt,
    Jakubiuk Mariusz 11pkt,
    Gregorczyk Paweł 10pkt;
  4. W finale spotkały się AZS Politechnika Warszawska i Bemowo 64:43 (33:19).
    Punkty dla zwycięzców:
    Sawicki Piotr 16pkt,
    Majkusiak Ignacy 15pkt,
    Fedorowicz Michał 8pkt.
    Dla Bemowa:
    Michnowski Jakub 19pkt,
    Kołodziejczyk Jacek 6pkt;
  5. W przerwie meczu finałowego odbył się konkurs rzutów za 3 punkty oraz pokaz ćwiczeń na zdrowy kręgosłup przez prowadzącą zajęcia w TKKF Aleksandrę Wilczek-Musielak. W konkursie rzutów ex aequo pierwsze miejsce zajeli Szymczak Kacper z PWC 8pkt i Rafał Komosa TKKF Politechnika 8pkt. Drugie miejsce zajął Michał Czarnecki z TKKF Politechnika 5pkt a trzecie Michał Fedorowicz z AZS Politechnika 4pkt.;
  6. Ostateczna kolejność Memoriału:
    1. AZS Politechnika Warszawska
    2.Bemowo
    3.PWC
    4.TKKF Politechnika;
  7. Po meczu finałowym nastąpiło podsumowanie Memoriału oraz rozdanie pucharów, medali, statuetek i nagród. Wybrano MVP poszczególnych zespołów:
    AZS PW – Sawicki Piotr,
    Bemowo –  Michnowski Jakub,
    PWC – Szymczak Kacper,
    TKKF Politechnika – Trzpil Mirosław.
    Wśród gości honorowych znaleźli się: Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt, honorowy prezes PZKosz prof. Kajetan Hądzelek, wice przew. KZ “Solidarność” PW dr. Krzysztof Mianowski, była prezez TKKF Politechnika mgr. Jolanta Dolecka i kierownik studium SWFiS mgr. Jacek Urbańczyk;
  8. W trakcie Memoriału obok sali w holu odbywały się dziecięce konkursy rzutów do kosza oraz nauka podstaw gry w tenisa. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody za udział w zabawach;
  9. Ponieważ Memoriał odbywał się w rocznicę 60-lecia istnienia ogniska TKKF “Politechnika”, podczas ceremoni zakończenia turnieju wyróżniono zarząd TKKF-u, oraz współpracujących z ogniskiem trenerów.

Prezes Ogniska TKKF „Politechnika”
Jacek Knittel